13 May 2015
List of participants in the Nuckids 2015 Project

The following kids  are invited to participate in the international children's art project "NucKids 2015":

Main List:

1 Sergey Alexandrov (Angarsk)

2 Arseeva Anastasia (Troitsk)

Baranova Polina  (Angarsk)

Bogdanov Vassily  (Glazov)

5 Butakova Anastasia (Angarsk)

6 Vysokov Mark (Zheleznogorsk)

7 Gapon Vladislav (Volgodonsk)

8 Gert Alena (Angarsk)

9 Golikov Oleg (Chelyabinsk)

10 Golikova Anastasia (Novouralsk)

11 Zezyulya Dmitri (Angarsk)

12 Klygina Nadezhda (Polyarnye Zory)

13 Konstantinova Daria  (Kurchatov)

14 Kotolevskaya Alexandra (Saint-Petersburg)

15 Kravchenko Victoria (Sarov)

16 Krysyakov Daniel (Kurchatov)

17 Leonova Maria  (Zelenogorsk)

18 Listratova Daria (Sarov)

19 Lihunov Michael (Angarsk)

20  Loginov Dmitry (Sarov)

21 Lyzlov Maxim (Ozersk)

22 Makukhin Kirill (Balakovo)

23 Mara Dominic (Chelyabinsk)

24 Mashpanina Alice (Zelenogorsk)

25 Medvedeva Catherine (Novosibirsk)

26 Povazhniy Vadim (Glazov)

27 Pogosov Eugene (Sosnovy Bor)

28 Popkova Victoria (Novovoronezh)

29 Proskurekov Vadim (Krasnokamensk)

30 Rodnova Varvara (Sosnovy Bor)

31 Savelyeva Olga  (Angarsk)

32 Sarkisyan Tigran (Moscow)

33 Sariyeva Sevilla (Lesnoy)

34 Sedykh Anna  (Novovoronezh)

35 Sidorova Alina  (Angarsk)

36 Sydorchuk Arina (Angarsk)

37 Smirnov Andrei  (Snezhinsk)

38 Stepanova Daria (Angarsk)

39 Sukhorukova Vlada (Zheleznogorsk)

40 Syropyatova Sophia (Angarsk)

41 Tantsay Alina (Krasnokamensk)

42 Turanov Sergei (Krasnokamensk)

43 Halturin Vladimir (Angarsk)

44 Chekhovskiy Vladimir (Angarsk)

45 Churilov Eugene (Novovoronezh)

46 Sharovarchenko Ilya (Volgodonsk)

47 Shishlova Maria (Novovoronezh)

48 Shcherbina Irina (Angarsk)

49 Eidelstein Mark  (Nizhny Novgorod)

50 Erbes Nikita (Krasnokamensk)


Reserve List:

51 Bukharina Alexandra  (Desnogorsk)

52 Dorofeeva Veronica (Moscow)

53 Egorov Evgeny  (Nizhny Novgorod)

54 Kropachev Ilya (Ekaterinburg)

55 Paramonova Elizabeth (Moscow)

56 Parkhomenko Andrew  (Polyarnye Zory)

57 Simakova Anna (Ozersk)

58 Simonova Daria (Volgodonsk)

59 Utehina Ksenia (Sarov)

60 Tsyganova Veronica (Dimitrovgrad)

Dear Participants! We kindly ask you to inform us asap by phone+7 985 4270777  or e-mail if you are not be able to participate in the project. In this case, the participants from the reserve list will be invited to the project.